ATAMIZI RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü’nde milletçe saygıyla yâd ediyoruz.

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilanı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen milli mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Anadolu’ya çıkması milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, milli mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancımızı arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.

Ecdadımızın bizlere emanet olarak bıraktığı devletimiz, kuruluşundan itibaren büyük bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Bizler, bu ülkenin mirasçıları olarak milletimizin hak ettiği refah düzeyine erişmesi, ülkemizin hedeflerine ulaşması için gayretimizi daha da arttıracağız.

Ancak bu şekilde devletimizin kurucusu Atatürk’e, vatanımızı korumak için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize karşı olan görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmeli ve O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü’nde bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun!

ÖZEL MAHMUT ÖN EĞİTİM KURUMLARI

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.